poniedziałek, 29 października 2012

Szósta trzydzieści dziewięć i inne opowiadaniaDziewięć dosadnych strzałów w twarz. Bez owijania w bawełnę, samo życie.

Czy internetowa pornografia pomoże w poszukiwaniu prawdziwej miłości? Jak bawi się podchorążówka? Jak poradzić sobie w obcym kraju z dwiema lesbijkami na karku?

Opowiadania Nigdy nie zabijaj pająków i Jak redagowałem czasopismo erotyczne ukazały się w kwartalniku Opcje.


Recenzje:

Pisana jest męskim, nieocenzurowanym i lekkim stylem. Pełna szczegółów i naturalizmu, który bardziej wydelikacone jednostki może razić, lecz równocześnie nadaje historiom wiarygodności. [...] Czyta się świetnie, opowiadania są wciągające i takie... świeże. [...]Odłóżcie więc te swoje romansidła, nad którymi ryczycie prawie tak jak przy krojeniu cebuli i kupcie sobie tę książkę. Naprawdę warto! - z recenzji Żabetty.

Pełna recenzja: http://rozterki-zabetty.blogspot.com/2012/10/zrobiam-to-po-raz-pierwszy.html#more

Nie wiem czy taki był zamiar, ale dostrzegłem bardzo dużą inspirację filmami Marka Koterskiego. Bohaterowie aż trzech opowiadań bardzo przypominają Adasia Miauczyńskiego: prowadzą beznadziejne życie, borykają się ze swoimi nerwicami i lękami, sfrustrowani i przegrani. W innych opowiadaniach również widać szarość zwykłej egzystencji.

Nie jest to lektura łatwa i przyjemna. Bohaterowie zazwyczaj mają problemy w relacjach z kobietami i w sferze seksualnej. Próba gwałtu, sesje erotyczne, onanizm. Odpycha Cię taka tematyka? Ostrzegałem. - z recenzji Dariusza Dłużenia

Pełna recenzja: http://ksiazki-recenzja.blogspot.com/2012/10/szosta-trzydziesci-dziewiec-marceli.html?showComment=1351175275387#c4963683935883029978


Od autora:

Większość opowiadań powstała jeszcze w latach 90. Niektóre, jak np. Nigdy nie zabijaj pająków, zostały mocno przerobione.

Kolejne nudne opowiadanie o wojsku bazuje na moich własnych doświadczeniach z tej jakże szacownej instytucji obronnej (nazwiska bohaterów zostały zmienione).

Au pair to autentyczna historia opisana mi w wielu bardzo obszernych listach przez korespondencyjną przyjaciółkę.

Chomik bazuje na moich notatkach, w których starałem się uporządkować wspomnienia z dzieciństwa.

Kup e-booka na:

Wydaje.pl
Beezar.pl
Google Play

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz