poniedziałek, 29 października 2012

Podróż. Powieść przygodowaPodróż. Powieść przygodowa - napisana przez zaginionego w tajemniczych okolicznościach Tonio Mordkę, zredagowana i opatrzona przypisami przez Marcelego Frączka.

Ponieważ najprostsze tytuły są najlepsze, książka ma prosty tytuł, który jednym słowem opisuje całą fabułę.

Jan Żakiet i Orzech Rozmaryn są starymi przyjaciółmi. Pierwszy pracuje jako królik doświadczalny w laboratorium opracowującym nowe leki i zajmuje się głównie przyjemniejszymi aspektami życia, czyli podrywaniem dziewczyn i zabieraniem ich na tańce. Orzech Rozmaryn jest ogrodnikiem samotnikiem, który żyje dla swoich warzyw. Pewnego dnia egzystencja obu staje na głowie. Jan zabija w afekcie swojego konkurenta, a farma Orzecha idzie z dymem za sprawą nieuczciwego przedsiębiorcy branży spożywczej. Przyjaciele podejmują jedyną w swoim rodzaju decyzję o wyruszeniu w podróż statkiem w dół rzeki.


Książka miała kilku czytelników, którzy wyrażali na jej temat bardzo skrajne opinie, nazywając ją „chwiejną” (czy wręcz „chybotliwą”), „chimeryczną”, „niezdrową”, ale też „wciągającą”, „wzruszającą” i „głęboko przenikliwą”.

Na czytelników wersji pdf czekają oryginalne i pomysłowe zdjęcia śląskiego fotografa Romana Lipczyńskiego.

Zajrzyj na: http://www.facebook.com/pages/Tonio-Mordka-zaginiony-geniusz/479312582087878

Od autora:

Powieść powstawała przez ponad dziesięć lat. W tym czasie zmieniały się moje upodobania literackie i wpływy, jakim ulegałem. Stąd czytelnik wędrując wraz z bohaterami doświadcza płynnych zmian stylistyk i manier. Niewątpliwą zaletą jest jej rozpasanie i nieskrępowana żadnymi ramami wyobraźnia.

Kup e-booka na:

Wydaje.pl
Beezar.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz